Pracownia biologiczna "BIOM"

Warsztaty szkoleniowe

•Email• •Drukuj• •PDF•

WARSZTATY SZKOLENIOWE 20-21 września 2017 r.

„Optymalizacja referencyjnych metod badawczych- Praktyka oznaczania jaj pasożytów jelitowych oraz pałeczek Salmonella sp. w osadach ściekowych“

Wykrywanie pałeczek Salmonella sp. oraz jaj pasożytów jelitowych w osadach ściekowych bardzo często jest związane z trudnościami warsztatowymi. Stosowane przez laboratoria metody badawcze nie zawsze sprawdzają się w pracy z trudnym medium jakim jest odwodniony osad ściekowy. W celu zwiększenia szans wykrycia w/w czynników biologicznych chcemy przedstawić Państwu zmodyfikowaną metodę wg Wasilkowej zgodną z obowiazującym Rozporządzeniem Ministra Środowiska. W tym celu zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowych warsztatach szkoleniowych. Wspólne spotkanie będzie również okazją do przeanalizowania problemów zarówno dotyczących oznaczeń jak i walidacji wybranych metod.  Grupa uczestników nie może przekroczyć 12 osób, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Harmonogram szkolenia oraz warunki uczestnictwa wysyłamy na zapytanie ofertowe.

Zapraszamy!!

"Bioindykatory w osadzie czynnym"
- szkolenie 24-25 maja 2017 r.

Szkolenie jest skierowane do: technologów, operatorów i pracowników laboratoriów w oczyszczalniach ścieków komunalnych i przemysłowych.
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznych umiejętności prowadzenia obserwacji mikroskopowych oraz rozpoznawania mikroorganizmów osadu czynnego. Szeroko omówione będzie wnioskowanie i możliwości wykorzystania wykonywanych analiz do  optymalizacji prowadzenia procesu oczyszczania ścieków. Tematyka szkolenia obejmuje organizmy całej biocenozy osadu czynnego wraz z bakteriami nitkowatymi. W trakcie zajęć praktycznych prowadzone będą pełne badania osadów przywiezionych przez uczestników (barwienie Grama, Neissera, test siarkowy).
Poruszona zostanie tematyka walki z puchnięciem i pienieniem osadu jak również toksyczności ścieków
przemysłowych.

 

Harmonogram szkolenia oraz warunki uczestnictwa wysyłamy na zapytanie ofertowe.

Zapraszamy!!